Diyarbakır'ın tarihi Sur ilçesinde uzun metrajlı korku filmi çekiliyor

Diyarbakır'ın tarihi merkez Sur ilçesinde çekilen korku filmi "Cintihar", ekim ayında izleyicileriyle buluşacak.

Diyarbakır'ın tarihi Sur ilçesinde uzun metrajlı korku filmi çekiliyor

Yapımcılığını sanatçı Vural Vural, Yekta Ener Güven ve Muhsin Duran'ın, yönetmenliğini Tolga Öztürk'ün üstlendiği “Cintihar” isimli film, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde çekilen uzun metrajlı korku film olarak Ekim ayında izleyicisiyle buluşacak.
Paranormal içerikli filmin yaklaşık 45 gündür çekimi sürerken, son aşamasına gelindiğini aktaran yapımcı Vural, heyecanla vizyona girmesini beklediklerini söyledi.


Vural, "Yapımcılığını ben, Yekta Ener Güven ve Muhsin Duran'ın yaptığı, yönetmenliğini ise Tolga Öztürk'ün üstlendiği Cintihar adlı korku filmine imza attık. Yaklaşık 45 gün oluyor korku filmine start vermemiz. Şu an filmimizin son günlerindeyiz. Filmimiz gerçek yaşanmış bir hayat hikayesinden esinlenmiş bir hikayeyi içeriyor. Filme başladığımız andan itibaren çok paranormal olayla karşılaşılıyor. Heyecanla filmin vizyona girmesini bekliyoruz" dedi.
Yapımcı Yekta Ener Güven ise, filmin 90 dakika olacağını ve sahnelerin yüzde 90'ının tarihi Sur ilçesinde çekildiğini aktardı.

Diyarbakır'da çekilen ilk korku filmi olduğunu söyleyen Güven, "Bu film benim sinema sektöründeki ikinci işim. İlk filmimizi Mardin'de çekmiştik. O da gizem türündeydi. İkinci filmimizi de Diyarbakır'da çekiyoruz. Birkaç gün sonra çekimlerimiz bitmiş olacak. Diyarbakır'da çektiğimiz bu film de korku içeriklidir. Hatta Diyarbakır'da çekilen ilk korku filmi olacak. Bu yüzden güzel olacağına eminiz. Filmimizin yüzde 90'ını Diyarbakır'ın tarihi Sur ilçesinde çektik. Oyuncuları da yerel halktan seçtik. Filmimiz yaklaşık 90 dakika olacak. Yetişirse Ekim gibi filmimiz vizona girecek" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: İHA